Korak bližje zaposlitvi s programom Socialna aktivacija+
V programu Socialna aktivacija+, ki se je začel septembra 2024, je zadnje tedne vladalo živahno dogajanje, saj udeleženci odkrivajo nove priložnosti, krepijo svoje veščine in gradijo samozavest na poti do zaposlitve. Skozi raznolike aktivnosti in delavnice so spoznavali svoje prednosti, se učili praktičnih znanj in vzpostavljali pomembne stike z delodajalci ter lokalno skupnostjo.
Skupaj smo obiskali lokalna podjetja in organizacije, kjer so imeli priložnost od blizu spoznati delovne procese in poklicne priložnosti. Na kariernem sejmu v Trbovljah so navezovali stike z delodajalci, medtem ko jim je obisk Hiše EU v Ljubljani odprl vpogled v možnosti, ki jih ponuja Evropska unija. Poleg tega so spoznavali delovanje različnih društev po Litiji, možnosti zaposlitev in opravljanja prostovoljnega dela.
Program ponuja tudi številne delavnice, ki udeležencem pomagajo razvijati praktične in mehke veščine. Pisanje življenjepisa in prošenj, izboljšanje komunikacije, prepoznavanje svojih prednosti ter obvladovanje stresa so le nekatere izmed tem, ki smo jih skupaj obravnavali. Velik poudarek je tudi na ohranjanju telesnega in duševnega zdravja, saj je dobro počutje ključnega pomena pri soočanju z izzivi iskanja zaposlitve.
Vzdušje v skupini je izjemno pozitivno, udeleženci radi prihajajo na srečanja, saj poleg koristnih znanj dobijo tudi priložnost za druženje in izmenjavo izkušenj. V decembru jih čakajo še obiski pri delodajalcih, kar bo odlična priložnost za praktično spoznavanje delovnih mest in mreženje.
Program Socialna aktivacija+ še vedno sprejema nove udeležence. Če ste iskalci zaposlitve in si želite okrepiti svoje znanje, pridobiti samozavest ter se povezati s potencialnimi delodajalci, vas vabimo, da se nam pridružite.
Javni razpis delno sofinancirata Minsitrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, Evropska unija, in sicer iz ESS+. Projekti se sofinancirajo iz PEKP 2021–2027, cilja politike 4 »Bolj socialna in vključujoča Evropa za izvajanje evropskega stebra socialnih pravic«, prednostne naloge 7 »Dolgotrajna oskrba in zdravje ter socialna vključenost«, specifičnega cilja ESO4.8 »Pospeševanje dejavnega vključevanja za spodbujanje enakih možnosti, nediskriminacije in aktivne udeležbe ter povečevanje zaposljivosti, zlasti za prikrajšane skupine (ESS+)«.