So I BeLiv – Socialne inovacije za boljše življenje
Cilji
- Ugotoviti kateri vidiki življenja mladih so bili oz. še vedno so najbolj prizadeti zaradi COVID-19 epidemije, kakšne so dejanske potrebe ciljne skupine.
- Kot odgovor na ugotovljene potrebe predlagati rešitve (nove socialne inovacije) in podati predloge odločevalcem kako jih lahko vključijo v procese odločanja.
Aktivnosti
5 mednarodnih dogodkov:
- Mednarodna konferenca Hrvaška (april 2023) – EVENT DESCRIPTION SHEET
Udeležba: Dogodek je omogočil srečanje 135 udeležencev; 26 mednarodnih in 109 lokalnih. 8 udeležencev se je dogodka udeležilo iz Slovenije, 8 iz Španije, 4 iz Francije, 6 iz Italije, preostalih 109 pa iz Hrvaške.
Kraj/datum: Dogodek je potekal v Šibeniku (Hrvaška), dne 13/4/2023.
Kratek opis: Cilj dogodka je bil predstaviti izsledke raziskave, izvedene v partnerskih državah, na temo Vpliv COVID-19 na življenje mladih ter z udeleženci razpravljati kako se soočati oz. odpravljati težave mladih povzročene zaradi pandemije. Na temo je bilo pripravljeno eno mednarodno poročilo - Mednarodna konferenca Italija (september 2023) – EVENT DESCRIPTION SHEET
Udeležba: Dogodek je omogočil srečanje 130 udeležencev; 29 mednarodnih in 101 lokalnih. 8 udeležencev se je dogodka udeležilo iz Slovenije, 8 iz Španije, 5 iz Hrvaške, 8 iz Francije, preostalih 101 pa iz Hrvaške.
Kraj/datum: Dogodek je potekal v Palermu (Italija), dne 11/9/2023.
Kratek opis: Cilj dogodka je bil predstaviti in se pogovoriti o izsledkih raziskav, izvedene v partnerskih državah, na temo kako so se lokalne skupnosti odzvale na reševanje negativnih učinkov krize COVID-19 na mlade. Na temo je bilo pripravljeno eno mednarodno poročilo. - Mednarodne delavnice Slovenija (januar 2024) – EVENT DESCRIPTION SHEET
Udeležba: Mednarodne delavnice Slovenija sta sestavljala dva dogodka. Prvega dogodka se je udeležilo 87 udeležencev, drugega dogodka 62 udeležencev. Oba dogodka sta skupno omogočila srečanje 149 udeležencev; 32 mednarodnih in 117 lokalnih. 8 udeležencev se je dogodka udeležilo iz Hrvaške, 8 iz Španije, 5 iz Hrvaške, 8 iz Francije, preostalih 117 pa iz Slovenije.
Kraj/datum: Dogodka sta potekala v Litiji (Slovenija), prvi dne 24/1/2024 in drugi dne 30/1/2024.
Kratek opis: Cilj dogodka je bil predstaviti in se pogovoriti o izsledkih raziskav, izvedene v partnerskih državah, na temo obstoječih socialnih inovacij, ki razrešujejo problematike s katerimi se soočajo mladi. Kot odgovor na ugotovljene potrebe smo predlagali rešitve (nove socialne inovacije) in podali predloge odločevalcem, kako jih lahko vključijo v procese odločanja. - Izmenjava dobrih praks Španija (maj/junij 2024) – EVENT DESCRIPTION SHEET
Udeležba: Izmenjavo dobrih praks Španija sta sestavljala dva dogodka. Prvi dogodek z naslovom “Mednarodna konferenca o dobrih praksah na področju spodbujanja socialnih inovacij” je omogočil srečanje 87 udeležencev; 39 mednarodnih in 48 lokalnih. 8 udeležencev se je dogodka udeležilo iz Francije, 8 iz Slovenije, 3 iz Hrvaške, 10 iz Italije, 5 iz Nemčije in 5 iz Avstrije, skupno iz 7 držav.
Drugega dogodka z naslovom “Delavnica o Evropski uniji in dobrih praksah na področju mladine” je omogočil srečanje 45 udeležencev; 3 mednarodni in 42 lokalnih. 1 udeleženec se je dogodka udeležil iz Kolumbije, 2 iz Peruja in 42 iz Španije.
Kraj/datum: Dogodka sta potekala v Španiji, prvi v Torre del Mar, Malaga dne 16/5/2024 in drugi v Sevilli, dne 27/6/2024.
Kratek opis: Cilj dogodka je bil predstaviti in se pogovoriti o izsledkih raziskav, izvedene v partnerskih državah, na temo dobrih praks na področju spodbujanja socialnih inovacij, potekala pa je tudi delavnica o Evropski uniji in dobrih praksah na področju mladine. Na temo je bilo pripravljeno eno mednarodno poročilo.
- Zaključna mednarodna konferenca Francija (november 2024)
Rezultati
- Poročilo o vplivih COVID-19 na mlade v sodelujočih državah.
- Poročilo z dobrimi praksami kako so lokalne vlade reagirale na COVID-19 krizo v sodelujočih državah.
- Pregled metodologij in strateških reakcij kot odziv na globalne krize (predvsem na COVID-19).
- Pregled obstoječih socialnih inovacij, ki razrešujejo problematike s katerimi se soočajo mladi.
- Predlogi novih socialnih inovacij za reševanje problematik s katerimi se soočajo mladi.
Vplivi na okolje
- Spodbujanje aktivnega državljanstva med mladimi.
- Spodbujanje uporabe pristopa “od spodaj navzgor” med odločevalci pri oblikovanju politik za mlade.
Partnerji
- IC Geoss (koordinator)
- Udruga Mladih (Hrvaška)
- Pistes-Solidaires (Francija)
- Asociacion Caminos (Španija)
- Unione degli Assessorati alle politiche socio-sanitarie, dell istruzione e del lavoro (Italija)
Sodelujejo tudi pridruženi partnerji:
- Občina Litija (Slovenija)
- Grad Šibenik (Hrvaška)
- Comune di Bompietro (Italija)
Projekt traja od 1. 12. 2022 do 31. 11. 2024, sofinancira ga Evropska unija.
Razpis: CERV-2022-CITIZENS-TOWN-NT
Kontakt: info@ic-geoss.si, 00386 31 737 399
Financirano s strani Evropske unije. Izražena stališča in mnenja so zgolj stališča in mnenja avtorja(-ev) in ni nujno, da odražajo stališča in mnenja Evropske unije ali Evropske izvajalske agencije za izobraževanje in kulturo (EACEA). Zanje ne moreta biti odgovorna niti Evropska unija niti EACEA.